Пілот Lada Sport Rosneft Rally став володарем Кубку Росії

Учора, 1 листопада, в Адигеї завершився фінальний етап Кубку Росії по класичному ралі. Гонка пройшла в мальовничих краях і стала завершальним акордом у боротьбі за призові місця в протоколах різних класів. Список заявок вийшов переконливим: на старт завершального 27 етапу кубку вийшли 30 екіпажів з Уралу, Центрального регіону, Північно-західного, Криму і самої республіки Адигея.

Лучший магазинpositronica.ru с низкими ценами

Гірські траси виявилися непростим випробуванням для екіпажів: попри те, що в перший день учасникам належало проїхати всього дві спецділянки загальною протяжністю 22,84 км, до фінішу першого дня ралі не змогли доїхати чотири екіпажі, три з яких не впоралися з управлінням на гірських дорогах.

Лідером першої частини гонки в абсолютному заліку став екатеринбуржец Андрій Трухин на повноприводному Mitsubishi Lancer Evo VII, лише на 1,5 секунд що обігнав місцевого пілота Олега Топорова, для якого траса ралі «Адигея» є домашньою.

У моноприводі передбачувано увесь перший день лідирував Дмитро Воронов з Санкт-Петербургу, що виступає на автомобілі ВАЗ- 11193 (Калина), без п’яти хвилин володар Кубку Росії цього року в заліку 1600 Н.

Відразу за ним на автомобілі Ford Fiesta R2 розташувався Денис Ростилов з Єкатеринбургу, а замкнув трійку лідерів в моноприводному класі сочинський екіпаж Олександр Сакаданова, цього разу виступає на автомобіль Honda Civic Type R.

Проте, другий день Ралі Адигея приніс екіпажам і уболівальникам несподівані повороти спортивної інтриги і не менш несподіване завершення гонки.

На другий день учасникам належало пройти чотири досить переконливих за кубковими мірками спецділянки — по 24 і 25 кілометрів кожен. Це зажадало серйозної тактичної роботи для команд і екіпажів, які повинні були розрахувати сили і довести техніку до фінішу в працездатному стані і без серйозних подій.

З цим завданням впоралися 20 екіпажів. За підсумками дня в абсолютному заліку на першому місці гонку закінчив екіпаж Олег Сокир/Полін Мухіна, проте, по кількості очок за сезон лідирує екіпаж Андрій Трухин/Ганна Бушмелева — попри те, що на Ралі Адигея вони зайняли друге місце, титул абсолютних володарів Кубку Росії дістався ім.

Третім екіпажем-переможцем «абсолюту» на ралі «Адигея 2015» став петербурзький екіпаж Олександр Осіпов/Олексій Андрєєв. У ще одному класі, 2000 Н тріумфатором став екіпаж Роман Бєляєв/Наталія Гончарова, їм довелося відбиватися від атак конкурентів, проте, стійкість і швидкість було досить, щоб вийти в лідери. Другий рядок в цьому класі зайняли Денис Ростилов і Олексій Ігнатов.

Несподівана історія трапилася з лідером класу 1600 Н Дмитром Вороновим. Пілот команди Lada Sport Rosneft Rally, що лідирує упродовж усіх шести спецділянок в заліку 1600 Н, заїхав у фінішний закритий парк ралі із запізненням, за що отримав хвилину пенализации. Це дозволило його колезі по команді Євгенію Суховенко піднятися на перший рядок моноприводного заліку і шосту — в абсолюті.

Втім, для Дмитра Вороняча ця рокіровка зовсім нічого не вирішувала в його положенні в Кубку Росії — завдяки заробленим окулярам він став кращим за підсумками усього року в категорії 1600 Н.

А ось для Євгенія Суховенко і Юрія Куликова ця дія дозволила піднятися екіпажу на третє місце в підсумковій річній класифікації. Подібна командна тактика виявилася вигідна для обох екіпажів.

Нагадаємо, що Петер Солберг не виступить на «Дакаре-2016».